Array
Понеділок, 21 листопада 2011 15:45

Майстер-класи

Шановні колеги!


Учбовий центр української асоціації профілактичної і дитячої стоматології і кафедра дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О.Богомольця запрошують Вас взяти участь в роботі тематичних семінарів, присвячених питанням профілактичної і дитячої стоматології.


Профілактика і мінімальне інвазивне лікування фісурного карієсу у дітей

Мінімальна інвазія – провідний принцип сучасної стоматології, особливо значущий при оперативному лікуванні зубів у дітей. Проте дотримання цього принципу вимагає певних навиків і спеціального інструментарію. В курсі представлені випробувані і нові методики ранньої діагностики і диференціальної діагностики карієсу: візуальні критерії, зондування, рентген-дослідження, фарбування, трансілюмінація, лазерна флюоресценція, електродіагностика. Дані діагностичні протоколи і критерії вибору тактики ведення пацієнтів. nullРозглянуті різні методи герметизації фісур, показання і протипоказання до них, критерії вибору матеріалу. Представлені різні методи оперативного лікування фісурного карієсу – мінімально інвазивне препарування спеціальними борами, мікропрепарування з використанням ультразвуку і повітряно-абразивних систем.

Практична частина передбачає застосування різних методів діагностики, включаючи використання апарату «Діагнодент», на пацієнті, а також оволодіння технікою мінімального інвазивного препарування на видалених зубах з використанням мікроборів фірми Comet, борів для фісуротомії фірми SS Whitе.



Тактика лікаря-стоматолога при лікуванні травматичних пошкоджень зубів у дітей


В курсі розглянуті діагностика і лікування травм тимчасових і постійних зубів у дітей, включаючи ускладнені і неускладнені переломи коронки і кореня, різні види вивихів і підвивихів зубів. Розкрита тактика ведення пацієнтів з травмою зубів в різних ситуаціях. Представлені сучасні матеріали і методи лікування дітей з травмою зубів, а також розбір клінічних випадків.
Практична частина передбачає оволодіння різними методами іммобілізації зубів після травми, а також надання допомоги при травматичних пошкодженнях коронки зуба.



Сучасні підходи до діагностики і лікування вірусних уражень слизової оболонки порожнини рота

Вірусні ураження слизової оболонки порожнини рота (СОПР) займають одне з провідних місць серед захворювань щелепно-лицьової області у дітей. nullПоліморфізм клінічної симптоматики, відсутність чітких клінічних ознак, атиповий субклінічний перебіг, залучення до патологічного процесу інших органів і систем, асоціація збудника з іншими мікроорганізмами значно ускладнює діагностику і лікування цих захворювань. Залишається актуальним питання про ефективне лікування герпесвірусних уражень СОПР. nullКурс розкриває особливості діагностики, диференціальної діагностики і лікування вірусних уражень СОПР у дітей. Представлені сертифіковані в Україні засоби для лікування таких уражень.

Практична частина припускає розбір клінічних випадків різних варіантів вірусних уражень слизистої оболонки, а також розв'язання ситуаційних клінічних задач.



Сучасні аспекти фторпрофілактики карієсу в повсякденній практиці лікаря-стоматолога


Практичний курс допоможе більш широко і обґрунтовано використовувати сучасні засоби профілактики карієсу в практиці лікаря-стоматолога. Будуть розглянуті сучасні принципи і методи використання препаратів, що містять фтор, системний підхід до індивідуальної профілактики. Дані механізми загальної і місцевої дії фторидів, можливі побічні ефекти, представлені сертифіковані в Україні джерела фторидів, показання до застосування системної і місцевої фторпрофілактики. Практична частина передбачає освоєння в користуванні єдиної в Україні авторської комп'ютерної програми, яка оцінює індивідуальний ризик розвитку карієсу зубів у дітей, планування раціонального вибору засобів профілактики карієсу, а також розв'язання ситуаційних задач з призначенням методів фторпрофілактики залежно від клінічної ситуації.


Ендогенна профілактика карієсу зубів і захворювань пародонту у дітей


Курс присвячений обґрунтовуванню і практичному проведенню ендогенної профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей із застосуванням препаратів кальцію, фториду, інших мікро- і макроелементів, а також засобів, що впливають на загальну резистентність організму. Дані показання, протипоказання до загальної профілактики карієсу і хвороб пародонту, необхідні дослідження перед її початком і в процесі проведення, критерії вибору препаратів. nullПредставлені сертифіковані в Україні засоби для загальної стоматологічної профілактики.
Практична частина передбачає розв'язання ситуаційних задач з визначенням тактики загальної стоматологічної профілактики у дітей. Курс проводиться за участі лікаря-педіатра.



Сучасні методи діагностики і лікування захворювань тканин пародонту


В курсі представлені сучасні дані про етіологію і патогенез захворювань тканин пародонту, особливості клінічного перебігу ранніх агресивних форм пародонтиту: препубертатного, юнацького і швидкопрогресуючого, методики ранньої діагностики і диференціальної діагностики хвороб пародонту. nullРозглядаються сучасні принципи профілактики і лікування запальних і запально-деструктивних захворювань тканин пародонту, основні групи лікарських засобів, що використовуються, з урахуванням механізмів їх дії, показання до проведення місцевої і системної антибіотикотерапії. Визначена роль професійної гігієни в профілактиці і лікуванні захворювань пародонту.
Практична частина передбачає демонстрацію проведення клінічного стоматологічного обстеження пацієнтів із захворюваннями тканин пародонту і реєстрацію пародонтологічного статусу, аналіз рентгенограм, навчання методиці індивідуального і професійного чищення зубів з використанням ручних і механічних скейлерів: ультразвукових і повітряно-абразивних систем.


Підготовка нових семінарів

В даний час в процесі підготовки знаходяться практичні курси наступної тематики:

  • ендодонтичне лікування в дитячому віці;
  • лікуванню карієсу тимчасових і постійних зубів у дітей;
  • вибір засобів для індивідуальної гігієни порожнини рота;
  • діагностка і лікування грибкових уражень слизистої оболонки порожнини рота у дітей та підлітків.


Семінари проводяться викладачами Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за підтримки фірм Колгейт-Палмолів Україна, VOCO, KRKA, Doctor Reddis, Doctor Thaiss, Юник Фармасьютікал Лабораторіз.

Курси проводяться на базі кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (м. Київ, вул. Зоологічна, 1). Тривалість кожного курсу – 6 годин. Після закінчення курсу видається сертифікат. Кількість лікарів в групі – від 6 до 10 чоловік залежно від тематики курсу.

Для участі в роботі тематичного семінару, уточнення дати його проведення і вартості необхідний попередній запис за телефонами:


- 8-063-077-25-74
- 8-067-998-84-72 (Дуда Ольга Віталівна)
- 8 (044) 454-49-60 (кафедра)
- 8 (044) 483-17-03 (проф. Хоменко Лариса Олександрівна)

Середа, 09 листопада 2011 11:52

Науково-методичний центр

УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У ДІТЕЙ


У 1999 році згідно наказу МОЗ України на базі кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань створений Український науково-методичний центр первинної профілактики стоматологічних захворювань.

Керівником центру є завідувач кафедрою дитячої терапевтичної стоматології Національного медичного університету, президент Асоціації профілактичної та дитячої стоматології України, професор Хоменко Л.О.


З моменту його утворення центр виконує багатогранну роботу. Він проводить наукові обгрунтування та розробляє сучасні методи та засоби первинної профілактики стоматологічних захворювань у дітей, надає методичну допомогу лікувально-профілактичним закладам стоматологічного профілю з цих питань, здійснює науково-методичну допомогу територіальним органам охорони здоров”я у розробці та впровадженні регіональних програм первинної профілактики стоматологічних nullзахворювань у дітей, надає консультативну та діагностичну допомогу дітям з питань профілактики стоматологічних захворювань, організує та проводить науково-практичні семінари з питань первинної профілактики стоматологічних захворювань.


З 1999 року центром було проведено 10 науково-практичних семінарів з актуальних питань профілактики стоматологічних захворювань. Вони були присвячені питанням екзогенної та ендогенної профілактики карієсу, сучасним засобам та методам його запобігання, профілактиці захворювань тканин пародонту, а також методам і засобам індивідуального догляду за порожниною рота. Семінари проводять викладачі кафедри дитячої терапевтичної стоматології Національного медичного університету. Лекції завжди супроводжуються практичними демонстраціями сучасних методів та засобів профілактики основних стоматологічних захворювань.


За час роботи Центру первинної профілактики стоматологічних захворювань науково-практичні семінари відвідали викладачі медичних вузів України, головні стоматологи областей, лікарі державних та приватних стоматологічних поліклінік та відділень. У роботі Центру приймали участь представники Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької, Рівненської, Херсонської, Луганської, Київської, Чернігівської, Вінницької, Донецької областей. Учасниками семінарів було отримано 130 сертифікатів Асоціації стоматологів України.


Велику роботу провів центр по створенню "Програми профілактики і лікування стоматологічних захворювань на 2002-2010 роки.” У програмі передбачено впровадження системи первинної профілактики найбільш розповсюджених стоматологічних захворювань серед дитячого населення України.
Одним з розділів діяльності центру є видання наукової та науково-методичної літератури з питань профілактики стоматологічних захворювань. Останнім часом вийшов у світ навчально-методичний посібник "Современные средства экзогенной профилактики стоматологических заболеваний”, видані спільно з Харківським медичним університетом методичні рекомендації "Профілактика фісурного карієсу”.


Кафедра дитячої терапевтичної стоматології та Український науково-методичний центр первинної профілактики протягом 4-х років впроваджує на Україні шкільну освітню програму з гігієни порожнини рота спільно з фірмою "Проктер енд Гембл”. За цей період програмою охоплені 960 тисяч школярів 2-х класів в усіх обласних центрах України та м. Києва.

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ:

1. Освітня діяльність (навчання лікарів та студентів, виїзні лекції, видання підручників та посібників)

2. Виступи в засобах масової інформації (статті, радіо, телебачення)

3. Наукова діяльність (створення комп'ютерних програм, проведення конференцій, наукові розробки).

4. Практична діяльність.

5. Проведення майстер-класів

Середа, 09 листопада 2011 11:50

Науково-навчальний центр

Учбовий центр Української асоціації профілактичної і дитячої стоматології і кафедра дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О.Богомольця запрошують Вас взяти участь в роботі майстер-класів, тематичних семінарів, присвячених питанням профілактичної і дитячої стоматології.


Викладачі науково-навчального центру УАПДС


Хоменко Лариса Олександрівна – доктор медичних наук, завідувач кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор понад 350 друкованих робіт присвячених пролемам діагностики, лікування та профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей та дорослих.

Проводить семінари за тематикою:
- Сучасні підходи до діагностики і лікування вірусних уражень слизової оболонки порожнини рота;
- Сучасні методи діагностики і лікування захворювань тканин пародонту.

Сидельникова Лариса Федорівна - кандидат медичних наук, доцент кафедри терапевтичної стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор 205 друкованих робіт, присвячених проблемам діагностики, лікування і профілактики захворювань СОПР та пародонту.

Проводить семінари за тематикою:
- Обгрунтування та вибір методів гіпосенсибілізуючої терапії при захворюваннях СОПР.

Остапко Олена Іванівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор близько 100 друкованих робіт присвячених пролемам діагностики, лікування та профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей в тому числі у тих, котрі проживають в несприятливих екологічних умовах.

Проводить семінари за тематикою:
- Сучасні аспекти фторпрофілактики карієсу в повсякденній практиці лікаря стоматолога
- Сучасний погляд на екзогенну профілактику карієсу зубів



Біденко Наталія Василівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор 110.

Проводить семінари за тематикою:
- Ендогенна профілактика карієсу зубів і захворювань пародонту у дітей
- Тактика лікаря-стоматолога при лікуванні травматичних зубів у дітей пошкоджень.


Саккас Харламбос – аспірант кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор 10 друкованих праць присвячених обгрунтуванню протравлюванню емалі постійних зубів у дітей .

Проводить семінари за тематикою:
- Профілактика і мінімальне інвазивне лікування фісурного карієсу у дітей


Архів подій


Сучасні методи діагностики і лікування захворювань тканин пародонту
Дата проведення семінару: 27.02. 2010 p.

Профілактика і мінімальне інвазивне лікування фісурного карієсу у дітей
Дати проведення семінару: 13.03, 18.05 2010 р.

Сучасні підходи до діагностики і лікування вірусних уражень слизової оболонки порожнини рота
Дата проведення семінару: 24.03. 2010 р.

Ендогенна профілактика карієсу зубів і захворювань пародонту у дітей
Дата проведення семінару: 10.04. 2010 р.

Сучасні аспекти фторпрофілактики карієсу в повсякденній практиці лікаря-стоматолога
Дата проведення семінару: 24.04. 2010 p.

Викладачі науково-навчального центру Української асоціації профілактичної і дитячої стоматології

Хоменко Лариса Олександрівна – доктор медичних наук, завідувач кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор понад 350 друкованих робіт присвячених пролемам діагностики, лікування та профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей та дорослих. Проводить семінари за тематикою:
- Сучасні підходи до діагностики і лікування вірусних уражень слизової оболонки порожнини рота;

- Сучасні методи діагностики і лікування захворювань тканин пародонту.

Сидельникова Лариса Федорівна - кандидат медичних наук, доцент кафедри терапевтичної стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор 205 друкованих робіт, присвячених проблемам діагностики, лікування і профілактики захворювань СОПР та пародонту. Проводить семінари за тематикою:
- Обгрунтування та вибір методів гіпосенсибілізуючої терапії при захворюваннях СОПР.


Остапко Олена Іванівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор близько 100 друкованих робіт присвячених пролемам діагностики, лікування та профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей в тому числі у тих, котрі проживають в несприятливих екологічних умовах. Проводить семінари за тематикою:
- Сучасні аспекти фторпрофілактики карієсу в повсякденній практиці лікаря стоматолога
- Сучасний погляд на екзогенну профілактику карієсу зубів

Біденко Наталія Василівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор 110. Проводить семінари за тематикою:
- Ендогенна профілактика карієсу зубів і захворювань пародонту у дітей
- Тактика лікаря-стоматолога при лікуванні травматичних зубів у дітей пошкоджень.


Саккас Харламбос – аспірант кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, автор 10 друкованих праць присвячених обгрунтуванню протравлюванню емалі постійних зубів у дітей . Проводить семінари за тематикою:
- Профілактика і мінімальне інвазивне лікування фісурного карієсу у дітей