Array
 

Вагітність і гігієна порожнини рота

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

3

Вагітність є прекрасним періодом для кожної жінки, який супроводжується багатьма змінами – тілесними і психологічними. Більшість майбутніх мам цілковито присвячують себе дитині, на яку вони очікували, і починають нехтувати власним здоров'ям. Звичайно, при цьому страждає також здоров'я порожнини рота. Метою цієї брошури є надання всієї необхідної інформації для майбутніх мам: ознайомившись з нею, вони будуть розуміти важливість дотримання здоров'я порожнини рота і будуть знати, що необхідно робити для того, щоб забезпечити хороше здоров'я порожнини рота у майбутньої дитини.


Запитання: Що я повинна знати про здоров'я і моє харчування під час вагітності?

Ваше здоров'я і звички харчування під час вагітності дуже важливі не тільки для розвитку плода, але і для розвитку зубів дитини. Беручи до уваги ці фактори, Ви вже почали піклуватися про своє здоров'я і про зуби Вашої дитини.

На даному етапі ваші кістки та харчування складають спільну взаємопов'язану систему і є тими джерелами, які забезпечують кальцій для розвитку кісток і зубів вашої дитини. Міф про те, що дитина «краде» кальцій зі своєї матері, у якої потім з'являються проблеми з зубами, не має ніякого наукового підгрунтя. В цілому, Ваше харчування повинне включати м'ясо, молоко, молочні продукти, фрукти, овочі, крохмалевмісні продукти. Крім того, Ви не повинні вживати алкоголь та повинні цілком відмовитись від паління.

Вагітні жінки, як правило, вживають легкі закуски між основними прийомами їжі. Як правило, ці закуски містять цукор у великих кількостях, які, врешті-решт, і є тим фактором, що призводить до пошкодження зубів. З цієї причини ми рекомендуємо Вам мінімізувати споживання таких «перекусів» між основними прийомами їжі або чистити зуби після кожного з них.


Запитання: З якими проблеми з зубами ми можемо стикатись під час вагітності?

Вагітність є періодом часу, в якому відбувається секреція різних гормонів. Ці гормональні порушення можуть призвести до набряків, болю або кровотечі з ясен вагітної жінки. Ця проблема пов'язана з вагітністю і зникає, як тільки народиться дитина. Зменшити ймовірність таких проявів можна за допомогою систематичного чищення зубів і використання зубної нитки.


Запитання: Чи повинна я відвідувати свого стоматолога під час вагітності?

Регулярний огляд Ваших зубів і ясен під час вагітності дуже важливий, особливо якщо Ви відчуваєте симптоми, описані вище. Бажано відвідати стоматолога до пологів, тому що після них Вам, можливо, доведеться чекати 3 місяці, перш ніж Ви домовитесь про зустріч зі своїм стоматологом та розпочнете будь-які стоматологічні роботи. Звичайно, Ви повинні повідомити Вашого стоматолога, що Ви вагітні, тому що це може призвести до зміни плану лікування або вживання ліків, які можуть будти прописані у вашому випадку.